۰
عسل علی بابا صفحه اصلی

​​Alibaba Honey

زنبورداری علی بابا​​​​​​​​​​​​​​

توصیه‌هایی به زنبورداران برای تولید عسل مرغوب

شش توصیه کلیدی به زنبورداران برای تولید عسل مرغوب

​ توصیه اول: رعایت نکات بهداشتی درزنبورستان، از قبیل نظافت کندوها، رعایت بهداشت فردی و همچنین وسایل زنبورداری، علی الخصوص وسایلی که ارتباط مستقیم با برداشت عسل دارند، میتوانند سلامتی و کیفیت عسل آنها را تضمین نمایند.

 توصیه دوم: شان های عسل را حدالمقدور هنگامی برداشت نمایند که سلول های عسل دارای پولک، یا به عبارتی درپوش مومی شده باشند، زیرا زنبور عسل زمانی درپوش مومی میگذارد که عسل را به خوبی عمل آوری کرده باشد، و در این زمان عسل حداقل رطوبت را دارد و از غلظت مناسبی برخوردار است.
 ما قبلا در مقاله ای تحت عنوان غلظت عسل، به این مهم پرداخته‌ایم.

 توصیه سوم: سعی کنید عسل های مختلف را باهم مخلوط ننمایید، زیرا ممکن است بعضی عسل هایی که کیفیت پایینی دارند، بر روی عسل های مرغوب تاثیر نا مطلوبی داشته باشند.
 چنانچه میخواهید دو نوع عسل مرغوب را باهم مخلوط نمایید، باید آنها را تا حرارت 45 تا 50 درجه گرم نمایید و سپس به خوبی مخلوط کنید، زیرا در غیر اینصورت پس از مدتی عسل هایی با رطوبت بیشتر در بالاتر قرای گرفته و عسل دوفاز میشود.
 حتما توجه داشته باشید که برای این کار از دمای بالاتر از 50 درجه استفاده ننمایید، زیرا مقدار هیدروکسی متیل فورفورال را در عسل بالا میبرد.

​​​​​​​ توصیه چهارم: حتما از قاب‌های عسل نو برای استفاده در کندوها بکار ببرید، قاب های استفاده شده میتواند در عطر و طعم عسل تاثیر نامطلوب بگذارد.

 توصیه پنجم: پس از برداشت عسل، عسلها را از نور خورشید محافظت نمایید، نور خورشید اثر نامطلوبی بر روی عسل میگذارد.

 توصیه ششم: تا جای ممکن سعی کنید عسل فیلتر شده و صاف تحویل مشتری بدهید، عسلی که بقایای زنبور و موم در داخلش باشد، مورد پسند همگان قرار نمیگیرد.

شان عسل
list item image

صفحه اصلی فروشگاه

برای رفتن به صفحه اصلی فروشگاه وارد شوید

سبد خرید

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش