۰
عسل علی بابا صفحه اصلی

​​Alibaba Honey

زنبورداری علی بابا​​​​​​​​​​​​​​

آیا میدانید درباره عسل

آیا می دانید عسل

آیا می دانید؟

اولین اثری که از زنبور عسل به دست آمده فسیلی است متعلق به چهل میلیون سال قبل که در آن زنبور عسل در داخل صمغ درخت محبوس شده و این فسیل در موزه زنبور عسل شهر وایمار در آلمان نگهداری میشود.
 

آیا می دانید؟

اولین اثر نقاشی مربوط به زنبور عسل در یکی از غارهای اسپانیا به دست آمده و در آن شخصی را نشان میدهد که از داخل شکاف صخره های سنگی عسل بر میدارد. این اثر 12000 سال پیش به وسیله ی غارنشینان همان نقطه برروی دیوار غار نقاشی شده و هنوز هم در آنجا به همان صورت باقی است.
 

آیا می دانید؟

آثار به دست آمده در مصر نشان میدهد که در این کشور 4000 سال پیش از میلاد مسیح زنبورداری در کندوهای گلی و سفالی رسم بوده است.
 

آیا می دانید؟

 حدود 2000 سال پیش از میلاد مسیح زنبور عسل در کشور سوئد وجود داشته زیرا آثاری از آن در جنوب این کشور به دست آمده که فعلاً در موزه های تاریخ سوئد شهر استکهلم نگهداری می گردد.
 

آیا می دانید؟

ارسطو دانشمند معروف یونانی و معلم اسکندر کبیر در سال 350  قبل از میلاد کتابی درباره زندگی زنبور عسل نوشته این اولین کتابی است در تاریخ که درباره زنبور عسل نوشته شده است؟
 

آیا می دانید؟

در سال 1851 یک آمریکایی به نام «لانگستروت» قابهای متحرک کندوی زنبور عسل را تعمیم داد و با این کار بزرگترین پیشرفت در تاریخ زنبورداری جهان را به وجود آورد به طوری که اصول زنبورداری امروزی بر همین اصول استوار است؟
 

آیا می دانید؟

 زنبور عسل برای این که به اندازه یک قاشق چای خوری عسل جمع کند بایستی فاصله ای برابر تهران - برلین را طی کرده و در بین راه دو میلیون بار روی گلها بنشیند؟
 

آیا می دانید؟

از هر سه گرم شهدی که زنبور عسل از روی گلها جمع آوری و در کندو آن را غلیظ میکند تنها یک گرم عسل به دست می آید برای غلیظ کردن شهدهای جمع آوری شده در روز، زنبور عسل آن را پس از غروب خورشید دوباره از داخل شانها مکیده و وارد کیسه ی عسلی اش میکند و در آنجا کمی از آبش را جذب و غلیظ تر کرده و به داخل شان ها میگذارد و همچنین زنبور بعدی آن را مکیده و همین عمل را تکرار میکند؟
 

آیا می دانید؟

 یک زنبور عسل برای تهیه یک گرم عسل بایستی روی 6000 تا 8000 گل بنشیند و برای جمع کردن یک کیلوگرم عسل معادل هفت بار دور کره زمین پرواز کند؟

list item image

صفحه اصلی فروشگاه

برای رفتن به صفحه اصلی فروشگاه وارد شوید

سبد خرید

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش