۰
عسل علی بابا صفحه اصلی

​​Alibaba Honey

زنبورداری علی بابا​​​​​​​​​​​​​​

باکتری های عسل

باکتری های عسل

باکتری های موجود در عسل

 عسل یک محلول قندی بسیار غلیظ، با فشار اسمزی بالا است که رشد هرگونه میکروارگانیسم را غیر ممکن میسازد.
بنابراین نسبت به سیر مواد غذایی دارای میکرو ارگانیسم های کمتری است.
عسل به دلیل استفاده از سموم ضد آفات زنبور، حاوی باکتری باسیلوس است، که البته باکتری باسیلوس به هیچ عنوان برای انسان خطرناک نیست.
 اگر چه تعدادی باکتری در داخل عسل طبیعی موجود است، اما بیشتر آنها برای سلامتی انسان خطری ندارند. این یعنی بیشتر باکتری های عسل برای ما مفید هستند.
 وجود هاگ کلستریدیوم بوتولینیوم در عسل در سال 1976 برای اولین بار گزارش شد. از آن زمان به بعد مطالعات وسیعی در سراسر جهان در این خصوص انجام شد. در بعضی از این تحقیقات هیچگونه بوتولینیومی یافت نشد و در بعضی دیگر و در تعداد کمی از عسل های مورد تحقیق، این اسپور ها یافت شد.
 عسل هیچگاه دارای سم بوتولینیوم نیست، اما این اسپور ها میتوانند در کودکان زیر یک سال پس از هضم عسل تولید مسمومیت نمایند.

ما قبلا در مقاله ای تحت عنوان فواید و مضرات مصرف عسل در کودکان به این موضوع پرداخته ایم.
موارد بسیار کمی از نوزادان که پس از مصرف عسل آلوده به بوتولیسم شده اند گزارش شده است که عمدتا مربوط به اسپور کلستریدیوم بوتولینوم موجود در عسل است. این یافته ها باعث شده تا مقامات بهداشتی بعضی از کشورها مثل امریکا و انگلستان تصمیم بگیرند تا تمامی عسل ها، دارای اطلاعیه های مصرف عسل برای کودکان زیر یکسال باشند.
 البته بیشتر کشورها میدانند که این هشدار چندان ضرورتی ندارد. ولی باید جوانب احتیاط رعایت شود.
 در سال 2002 یک مطالعه تخصصی تووسط سازمان غذا و داروی اتحادیه اروپا با عنوان: عسل و خطرات میکروبیولوژی انجام شد که نتایج آن به شرح ذیل بود:
 اگر چه بوتولیسم برای کودکان یک بیماری جدی است ، اما نرخ مرگ و میر ناشی از  آن بسیار پایین است. اکثر کودکان مبتلا به این بیماری کسانی هستند که عسل مصرف کرده اند. مشخص شده که سطح و فراوانی آلودگی عسل با اسپورهای باکتری بوتولینم معمولا بسیار کم است. با این حال آزمایش های محدود میکروبیولوژیکی انجام شده است. ترسیم نقشه راهی که چگونگی آلوده شده عسل به اسپورهای بوتولینیوم را نشان دهد به طور دقیق میسر نیست.
 به غیر از مواردی که در بالا به آن اشاره شد، عسل دارای میکروارگانیسم های مفیدی است که برای سلامتی شما بسیار بسیار مفید است و این مورد در عسل های خام و حرارت ندیده بیشتر است.

list item image

صفحه اصلی فروشگاه

برای رفتن به صفحه اصلی فروشگاه وارد شوید

سبد خرید

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش